Zahrada v MŠ Knappova 2018

5. 10. 2018
Naše pohádková zahrada, jež je inspirována pohádkou z mechu a kapradí se stala pro děti z naší školky nedílnou součástí dne v MŠ. Její herní prvky v přírodním stylu přinášejí dětem možnost dotknout se přírody každý den. Zkoumat a objevovat, učit se i experimentovat. Její zákoutí poskytují dětem prostor pro hru, ale i pro učení. Zahradu po celý rok využíváme k prožitkovému učení. Její vyvýšené záhony plné bylin, zeleniny a květin děti využívají k rozvoji svých smyslů. Barevné plody je lákají nejen svou barvou a vůní, ale i chutí. Život ptactva, hmyzu i jiných živočichů po celý rok sledují nejen v  budkách a krmítkách pro ptáky, ale i v hmyzím hotelu, broukovišti a  domku pro ježka. Dává nám prostor pro podporu ohleduplnosti k přírodě. V letních měsících naši pohádkovou zahradu využíváme také jako společenský prostor, ve kterém pořádáme jarní slavnosti nebo tvořivé dílny pro rodiče s dětmi.  Naší zahrady si v prostoru plném panelových domů vážíme za to, že nám přináší kousek přírody do života naší „modré školky“.

Odkaz na rajče: